19 Szybowcowe Mistrzostwa Świata - Rieti

Udostępnij:

FacebookTwitter

Rieti, Włochy, 28.07-12.08.1985

 

 

W mistrzostwach wystartowało 99 pilotów z 26 państw. Szósta konkurencja okazała się rekordowa, w klasie otwartej wyznaczono wielokąt 750,9 km był najdłuższą wyznaczoną konkurencją z dotychczas rozegranych Mistrzostwach Świata. Podczas tej konkurencji Janusz Centka rozbił się w górach, skrzydła odpadły jeszcze w powietrzu i po zderzeniu z ziemią kadłub rozłamał się. Na szczęście pilot wyszedł bez szwanku, po utracie szybowca w kolejnych konkurencjach już nie uczestniczył

 

Rozegrane konkurencje

 

Klasa otwarta

 

1) 29.07 – wielokąt 574,5 km, wygrał; F BLATTER, Szwajcaria, 1000 pkt.
2) 30.07 – wielokąt 473,2 km, wygrał Klaus HOLIGHAUS, Niemcy, 1000 pkt.
3) 31.08przelot docelowo powrotny 209,1 km, wygrał F. BLATTER, Szwajcaria, 605 pkt.
4) 1.08 – trójkąt 457 km, wygrał; F BLATTER, Szwajcaria, 1000 pkt.
5) 2.08 – wielokąt 474 km, wygrał Bruna GANTENBRINK, Niemcy, 1000 pkt.
6) 3.08 – wielokąt 750,9 km, wygrał; Ingo RENNER, Australia, 1000 pkt.
7) 4.08 – wielokąt 658,9 km, wygrał Klaus HOLIGHAUS, Niemcy, 1000 pkt

8) 8.08 – konkurencja, wygrał; F BLATTER, Szwajcaria, 1000 pkt.
9) 9.08trójkąt 351,8 km, wygrał; Ingo RENNER, Australia, 1000 pkt.
10) 10.08 – wielokąt 519,2 km, wygrał; Ingo RENNER, Australia, 1000 pkt.
11) 11.08 – wielokąt 392,2 km, wygrał Klaus HOLIGHAUS, Niemcy, 1000 pkt

 

Klasa 15 metrowa

 

1) 29.07 – trójkąt 488,4 km, wygrał; D. JACOBS, USA, 1000 pkt.
2) 30.07 – wielokąt 401,3 km, wygrał; D. JACOBS, USA, 1000 pkt.
3) 31.08 – przelot docelowo powrotny 237,6 km, wygrał; K. MUSTERS, Holandia, 956 pkt.
4) 1.08 – trójkąt 349,6 km, wygrał; D. JACOBS, USA, 1000 pkt.
5) 2.08wielokąt 469,9 km, wygrał; L. GOUDRIAAN, RPA, 1000 pkt.
6) 3.08 – wielokąt 576,3 km, wygrał; L. GOUDRIAAN, RPA, 1000 pkt.
7) 4.08 – wielokąt 284,6 km, wygrał; D. JACOBS, USA, 940 pkt.
8) 7.08 – przelot docelowo powrotny 381,3 km, wygrał; D. JACOBS, USA, 833 pkt.
9) 8.08 – trójkąt 421,8 km, wygrał; De ORLEANS, Hiuszpania, 1000 pkt.
10) 9.08 – trójkąt 394,5 km, wygrał; G. GERBAUD, Francja, 1000 pkt.
11) 10.08 – trójkąt 483,3 km, wygrał; G. KARLSSON, Szwecja, 1000 pkt.
12) 11.08trójkąt 341,9 km, wygrał; G. GERBAUD, Francja, 1000 pkt.

 

Klasa standard

 

1) 29.07 – wielokąt 317,7 km, wygrał; M. OPITZ, USA, 1000 pkt
2) 30.07 – wielokąt 451,3 km, wygrał; S. LEUTENEGGER, Szwajcaria, 1000 pkt.
3) 31.07przelot docelowo powrotny 211,1 km, wygrał; S. LEUTENEGGER, Szwajcaria, 806 pkt.
4) 1.08 – trójkąt 440,8 km, wygrał; L BRIGLIADORI, Włochy, 1000 pkt.
5) 2.08 – trójkąt 312,9 km, wygrał; A. DAVIS, Wielka Brytania, 1000 pkt.
6) 3.08trójkąt 430,9 km, wygrał; H. BACK, Niemcy, 1000 pkt.
7) 4.08 – wielokąt 308,2 km, wygrał; M. KJALLSTROM, 1000 pkt.
8) 8.08 – wielokąt 505,1 km, wygrał; R. NURMINEN, Szwecja, 1000 pkt.
9) 9.08 – wielokąt 290,4 km, wygrał; E. MOZER, USA, 1000 pkt.
10) 10.08 – trójkąt 436 km, wygrał; J. ANDERSEN, Dania, 1000 pkt.
11) 11.08 – trójkąt 276,7 km, wygrał; M. KJALSTROM, 983 pkt.

 

Wyniki końcowe - klasa standard - 37 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Leonardo „Leo” Brigliadori Włochy Discus 9697
10 Gilles S. Navas Francja Pegase BC 9004
28 Franciszek Kępka Polska Bravo 7868
37 Janusz Centka Polska Bravo 3189
4 Holger Back RFN LS-4 9889
9 Markku Kuittinen filnlandia Discus 9145
3 Eric Mozer USA Discus 9391
6 Magnus Kjallstrom Szwecja Discus B 9331
2 Peter Lackner RFN Discus 9509
5 Mike Opitz USA Discus 9340
7 Mario Gavazzi Włochy Discus 9303
8 I. Simenc Jugosławia DG-300 9170
26 Stanisław Centka Polska Bravo 8120

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 45 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
39 Stanisław Wujczak Polska SZD-52 Krokus 5830
2 Simo Kuusisto Finlandia Ls-6 10237
7 Äke Bengt Pettersson Szwecja LS 6 9814
9 Gunnar Karlson Szwecja Ventus 9736
4 Kees Musters Holandia Ventus 10074
3 Laursen Jan Goudriaan RPA ASW 20BL 10114
10 Alvaro de Orleans Hiszpania ASW 20 9691
1 Douglas Jacobs USA Ls-6 10901
5 Granville Dunbar RPA Ventus A 9846
6 Reinhard Haggenmüller Austria Ls-6 9825
8 Martyun Wells Wielka Brytania LS 6 9772

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 17 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
3 Bruno Gantenbrink RFN Nimbus 3 9234
5 Paul Bourgard Belgia Nimbus 3 9014
8 Y. Dugerdil Szwajcaria Nimbus 3 8155
10 Gerrit Kurstjens Holandia Nimbus 3 7983
1 Ingo Renner Australia Nimbus 3 9933
7 Ray Gimmey USA Nimbus 3 8948
2 Frederico Blatter Szwajcaria Nimbus 3 9506
4 Raymond Lynskey Nowa Zelandia Nimbus 3 9151
9 Mike Giles Australia ASW 22 8003