20 Szybowcowe Mistrzostwa Świata - Benalla

Udostępnij:

FacebookTwitter

Benalla, Australia, 17.01-01.02.1987

 

 

W mistrzostwach wystartowało 108 pilotów oraz 3 pasażerów w szybowcach dwumiejscowych z 28 państw. Po raz pierwszy w klasie otwartej mogły uczestniczyć szybowce dwumiejscowe z dwoma osobami na pokładzie. 111 zawodników to rekordowa liczba zawodników w dotychczasowych mistrzostwach. Jedenasta konkurencja również okazała się rekordowa. W klasie otwartej wyznaczono trójkąt 839,8 km czyli najdłuższą z dotychczas wyznaczanych konkurencji, trasę przeleciało 16 szybowców.

 

Polska załoga J. CentkaH. Muszczyński przeleciała trasę ustanawiając przy okazji dwa rekordy krajowe w klasie szybowców dwumiejscowych;

Maksymalny trójkąt – 839,8 km
Prędkość na trójkącie 750 km – 110,2 km/h

 

Wspomnienie mistrzostw z youtube

 

Rozegrane konkurencje

 

Klasa standard

 

1) trójkąt 437,8 km, wygrał; Leonardo BRIGLIADORI, Włochy, 1000 pkt.
2) trójkąt 250,3 km, wygrał; C. GARTON, Wielka Brytania, 1000 pkt.

3) konkurencja, wygrał; E. SOMMER, RFN, 1000 pkt.

4) konkurencja, wygrał; A. PYBUS, Australia, 385 pkt.

5) konkurencja, wygrał; Leonardo BRIGLIADORI. Włochy, 1000 pkt.
6) trójkąt 344,1 km, wygrał; M. KUITTINEN, Filnalndia, 1000 pkt.

7) konkurencja, wygrał; C. GARTON, Wielka Brytania, 1000 pkt.
8) trójkąt 367,2 km, wygrał; M. OPITZ, USA, 1000 pkt.
9) trójkąt 501,2 km, wygrał; J. ABOULIN, Francja, 1000 pkt.
10) trójkąt 518,9 km, wygrał; J. BYRD, USA, 1000 pkt.
11) trójkąt 695,4 km, wygrał; C OTTOSSON, Szwecja, 1000 pkt.

12) konkurencja, wygrał; Leonardo BRIGLIADORI, Włochy, 1000 pkt.

 

klasa 15 metrowa

 

1) wielokąt 448,8 km, wygrał; D. JACOBS, USA, 1000 pkt.
2) trójkąt 249,4 km, wygrał; A PETTERSSON, szwecja, 1000 pkt.

3) konkurencja, wygrał; B SPRECKLEY, Wielka Brytania, 1000 pkt.

4) konkurencja, W. MEUSER, RFN, 529 pkt

5) konkurencja; O’ DONNELL, Australia, 1000 pkt.
6) trójkąt 405 km, wygrał; B SPRECKLEY, Wielka Brytania, 1000 pkt.
7) trójkąt 385 km, wygrał; D. JACOBS, USA, 1000 pkt.
8) trójkąt 339 km, wygrał; D. JACOBS, USA, 1000 pkt.
9) trójkąt 536,1 km, wygrał; I. DEINBERG, Dania, 1000 pkt.
10) trójkąt 508,9 km, wygrał; Holger BACK, RFN, 1000 pkt.
11) trójkąt 754,8 km, wygrał; D. PARE, Holandia, 1000 pkt.
12) wielokąt 569,9 km, wygrał; Holger BACK, RFN, 1000 pkt.

 

klasa otwarta

 

1) wielokąt 556,4 km, wygrał; Ingo RENNER, Australia, 999 pkt.
2) trójkąt 259,8 km, wygrał; R. GIMMEY, USA, 884 pkt.

3) konkurencja, wygrał; Bruno GANTENBRINK, RFN, 1000 pkt.

4) konkurencja, wygrał; Ray LYNSKEY, Nowa Zelandia, 747 pkt.

5) konkurencja, wygrał; M. SCHROEDER, Francja, 1000 pkt.
6) trójkąt 444,6 km, wygrał; M. GAVAZZI, Włochy, 1000 pkt.
7) trójkąt 350,7 km, wygrał; Bruno GANTENBRINK, RFN, 1000 pkt.
8) trójkąt 430,5 km, wygrał; Ingo RENNER, Australia, 1000 pkt.
9) trójkąt 621,8 km, wygrał; M. SCHROEDER, Francja, 1000 pkt.
10) trójkąt 512,1 km, wygrał; R GIMMEY, USA, 1000 pkt.
11) trójkąt 839,8 km, wygrał; I. Renner, Australia, 116,3 km/h, 1000 pkt.
12) wielokąt 571,5 km wygrał; M. SCHROEDER, Francja, 1000 pkt.

 

Wyniki końcowe - klasa standard - 44 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
17 Stanisław Witek Polska Discus A 9043
6 Curt Olle Ottosson Szwecja Discus B 9827
4 A. Delylle Francja Discus 10163
7 Baer Selen Holandia DG 300 9740
27 Stanisław Zientek Polska DG 300 8288
32 Janusz Trzeciak Polska DG 300 7784
3 Jacques Aboulin Francja Discus 10281
8 Jan Walter Andersen Dania DG 300 9431
10 J. Widmer Brazylia LS-4A 9352
1 Markku Kuittinen filnlandia Discus A 10536
2 Mike Opitz USA Discus B 10393
5 A. Pybus Australia Discus B 9863
9 Justin Wills Wielka Brytania Discus 9355

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 43 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
5 Gilles S. Navas Francja LS 6 9986
6 David Watt Wielka Brytania ASW 20B 9912
7 Werner Meuser RFN Ventus B 9851
2 Holger Back RFN LS 6A 10254
4 Kees Musters Holandia Ventus A 9996
1 Brian Spreckley Wielka Brytania LS 6 10341
3 Douglas Jacobs USA LS 6B 10077
9 Martyun Wells Wielka Brytania LS 6A 9833
8 T. Hagneuder Szecja LS 6 9844
10 O. Pare Holandia Ventus B 9446

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 21 pilotów i 3 pasażerów

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
3 Bruno Gantenbrink RFN Nimbus 3 10770
8 E. Peter RFN Nimbus 3T 9347
6 Janusz Centka Polska ASH 25 9833
10 Gerrit Kurstjens Holandia Nimbus 3 9247
2 Marc Schroeder Francja ASW 22B 10859
6.1 Henryk Muszczyński (drugi zawodnik) Polska ASH 25 9833
1 Ingo Renner Australia ASW 22B 11019
9 George Lee Wielka Brytania ASW 22 9278
5 Mario Gavazzi Włochy Nimbus 3 9870
7 Raymond Lynskey Nowa Zelandia Nimbus 3T 9441
4 Gabriel Genovoy Francja ASH 25 10332
4.1 Pasażer (drugi zawodnik) Francja ASH 25 10332