22 Szybowcowe Mistrzostwa Świata - Uvalde

Udostępnij:

FacebookTwitter

Uvalde, USA, 28.07-11.08.1991

 

 

W mistrzostwach startuje 114 pilotów z 23 państw (rekordowa liczba zawodników), rozegrano 12 konkurencji w 15 dni. Podczas czwartej zdarzył się wypadek, Szybownicy klasy standard Anssi Passila Finlandia na SZD-55 i Japończyk Atsushisi Kodama na Discusie zderzyli się w powietrzu, obaj trafili do szpitala. Niestety Anssi Passila zmarł na skutek odniesionych obrażeń

Polak Tomasz Rubaj wygrał 7 konkurencje którą był POST przelatując 726,5 km. Była to największa odległość uzyskana podczas tych zawodów

 

Rozegrane konkurencje

 

Klasa otwarta

 

1) 502.9 km konkurencje wygrał; Renner Australia

2) POST konkurencje wygrał; Back Niemcy

3) 476.4 km konkurencję wygrał; Gimmey USA

4) 634.3 km konkurencję wygrał; Buchanan Australia

5) POST  konkurencję wygrał; Knauff USA

6) 679. t km konkurencję wygrał; Buchanan Australia

7) 632.8 km konkurencję wygrał; Horvath Węgry

8) POST konkurencję wygrał; Lopiteaux Francja

9) POST konkurencję wygrał; Lherm Francja

10) 6t2.3 km konkurencję wygrał; Centka Polska

11) 579.2 km konkurencję wygrał; Laur Niemcy

12) 487 .9 km konkurencję wygrał; Holger Niemcy

 

Klasa 15 metrowa

 

1) 468. 2 km konkurencję wygrał; Ghiorzo Włochy

2) POST konkurencję wygrał; Prat Francja

3) 432 .8 km konkurencję wygrał; Wills Wielka Brytania

4) POST konkurencję wygrał; Wills Wielka Brytania

5) 617.6 km konkurencję wygrał; Jacobs USA

6) 616.8 km konkurencję wygrał; Andersen Dania

7) POST konkurencję wygrał; Rubaj Polska

8) POST konkurencję wygrał; Hagnander Szwecja

9) S31.1 km  konkurencje wygrał; Ghiorzo Włochy

10) 586.3 km konkurencję wygrał; Ghiorzo Włochy

11) POST konkurencję wygrał; Andersen Dania

12)  428.8 km konkurencję wygrał; Wills Wielka Brytania

 

Klasa standard

 

1) POST konkurencję wygrał; Muzer USA

2) 431 km konkurencje wygrał; Pybus Australia

3) POST konkurencje wygrał; Schroeder Francja

4) 560.4 km, konkurencje wygrał; Dyson|USA

5) 601.3 km, konkurencję wygrał; Badum, Szwajcaria

6) POST konkurencję wygrał; Selen Holandia

7) 580.9 km, konkurencję wygrał; Gaparrovitch ZSRR

8) POST konkurencję wygrał; Kępka Polska

9) 499. 6 km, konkurencję wygrał; Gaparrovitch ZSRR

10) POST  konkurencję wygrał; Gaparrovitch ZSRR

11) 570.9 km, konkurencję wygrał; Trzeciak Polska

12) 422 km km konkurencję wygrał; Fischer Niemcy

Wyniki końcowe - klasa standard - 46 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
11 Franciszek Kępka Polska SZD 55 Promyk 10743
1 Baer Selen Holandia Discus 11216
8 Stig Oye Dania Discus B 10861
6 Marc Schroeder Francja ASW 24 10904
2 Janusz Trzeciak Polska SZD 55-1 Promyk 11040
4 Jacques Aboulin Francja ASW 24 11018
10 Claus Triebel Niemcy LS 7 10755
7 Peter Fischer Niemcy Discus B 10881
9 Andrew John Davis Wielka Brytania Discus 10847
3 Eric Mozer USA Discus A 11034
5 Thomas Badum Szwajcaria ASW 24 10995

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 44 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
21 Mariusz Poźniak Polska SZD 56 10107
7 Simo Kuusisto Finlandia Ventus C 10632
9 Jan Walter Andersen Dania Ventus 10540
20 Tomasz Rubaj Polska Ventus 10112
2 Gilbert Gerbaud Francja LS 6C 11001
5 Stefano Ghiorzo Włochy Ventus C 10919
10 Laursen Jan Goudriaan RPA ASW 20B 10464
3 Douglas Jacobs USA LS 6B 10950
8 Justin Wills Wielka Brytania LS 6 10602
1 Brad Edwards Australia LS 6B 11041
4 Robert Prat Francja LS 6C 10939
6 Bruno Gantenbrink Niemcy Ventus C 10809

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 24 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
10 Stanisław Wujczak Polska ASH 25 10637
1 Janusz Centka Polska ASW 22B 11111
3 Gerard Lherm Francja Nimbus 4 10987
8 Gerrit Kurstjens Holandia Nimbus 3 10829
5 Jean Claude Lopiteaux Francja Nimbus 4 10959
6 Ingo Renner Australia Nimbus 3 10933
9 John E. Buchanan Australia Nimbus 3 10710
7 Ray Gimmey USA Nimbus 3 10927
2 Holger Back Niemcy Nimbus 3 11101
4 Klaus Holighaus Niemcy Nimbus 4 10965