29 Szybowcowe Mistrzostwa Świata - Eskilstuna

Udostępnij:

FacebookTwitter

Eskilstuna, Szwecja, 28.05-17.06.2006

 

 

W mistrzostwach wystartowało 116 zawodników z 26 państw, Były to ostatnie mistrzostwa rozegrane w czterech klasach na jednym lotnisku. W 2008 roku do programu dołączono dwie nowe klasy i zawody rozdzielane są na dwie części na dwóch różnych lotniskach

 

Rozegrane konkurencje

 

1 konkurencja 4.06

 

klasa 15 metrowa, wygrał; John Coutts, Nowa Zelandia,
klasa 18 metrowa – trasa 371,3 km wygrał; Wolfgang Janowitsch, Austria
klasa standard, wygrał; Damián Goldenzweig, Argentyna
klasa otwarta – trasa 410,4 km wygrał; Michael Sommer, Germany

 

2 konkurencja 5.06

 

klasa 15 metrowa, wielobok 428 km, wygrał; Janusz Centka, Polska
klasa 18 metrowa, wielobok 527,5 km, wygrał; Petr Krejcirik, Czechy
klasa standard, trasa 388,7 km, wygrał; Damián Goldenzweig, Argentyna
klasa otwarta, wygrał; Thomas Rendla, Czechy

 

3 konkurencja 8.06

 

klasa 15 metrowa, trasa 245,7 km, wygrał; Erik Dřssing Jensen, Dania
klasa 18 metrowa, trasa 207 km, wygrał; Philip Jones, Wielka Brytania
klasa standard, tasa 229 km, wygrał; Mariusz Poźniak, Polska
klasa otwarta, trasa 264,9 km, wygrał; Giorgio Ballarati, Włochy

 

4 konkurencja 9.06

 

klasa 15 metrowa, trasa 228 km, wygrał; John Coutts, Nowa Zelandia
klasa 18 metrowa, trasa 225,8 km, wygrał; Mogens Hoelgaard, Dania
klasa standard, trasa 222,4 km, wygrał; Vladimir Foltin, Słowacja
klasa otwarta, trasa 222,7 km, wygrał; Antti Lehto, Finlandia

 

5 konkurencja 10.06

 

klasa 15 metrowa, trasa 373,4 km, wygrał; Henrik Breidahl, Dania
klasa 18 metrowa, wygrał; Mogens Hoelgaard, Dania
klasa standard, trasa 318,5 km, wygrał; Ronny Lindell, Szwecja
klasa otwarta, trasa 355,3 km, wygrał Michael Sommer, Niemcy

 

6 konkurencja 12.06

 

klasa 15 metrowa, trasa 236,7 km, wygrał; Janusz Centka, Polska
klasa 18 metrowa, trasa 260,4 km, wygrał; Stanisław Wujczak, Polska
klasa standard, trasa 229,7 km, wygrał; Mariusz Poźniak, Polska
klasa otwarta, trasa 254,7 km, Göran Ax, Szwecja

 

7 konkurencja 13.06

 

klasa 15 metrowa, trasa 213,5 km, wygrał; Gilles Navas, Francja
klasa 18 metrowa, trasa 187,4 km, wygrał; Steve Jones, Wielka Brytania
klasa standard, trasa 220,9 km, wygrał; Jan-Ola Nordh, Szwecja
klasa otwarta, trasa 229,2 km, wygrał; Russell Cheetham, Wielka Brytania

 

8 konkurencja 15.06

 

klasa 15 metrowa, trasa 394,7 km, wygrał; André-Emmanuel Litt, Belgia
klasa 18 metrowa, wygrał; Philip Jones, Wielka Brytania
klasa standard, trasa 344,4 km, wygrał; Leigh Wells, Wielka Brytania
klasa otwarta, wygrał; Michael Sommer, Niemcy, 452,6 km

 

9 konkurencja 16.06

 

klasa 15 metrowa, trasa 405,2 km, wygrał; Hannu Nurmiranta, Finlandia
klasa 18 metrowa, trasa 431,4 km, wygrał; Juan Vastik, Argentyna
klasa standard, trasa 417,4 km, wygrał; Olivier Darroze, Francja
klasa otwarta, trasa 457,2 km, wygrał; Giorgio Ballarati, Włochy

 

10 konkurencja 17.06

 

klasa 15 metrowa, trasa 395,7 km, wygrał; Janusz Centka, Polska
klasa 18 metrowa, trasa 417,8 km, wygrał; Mogens Hoelgaard, Dania
klasa standard, trasa 351,5 km, wygrał; Douglas Jacobs, USA
klasa otwarta, trasa 414,6 km, wygrał; Thomas Rendla, Czechy

 

Pełna lista wyników

Wyniki końcowe - klasa standard - 35 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
8 Mariusz Poźniak Polska LS 8 7588
1 Leigh Wells Wielka Brytania LS 8 8244
10 Thomas Gostner Włochy Discus 2a 7534
9 Andrew John Davis Wielka Brytania Discus 2a 7569
2 Olivier Darroze Francja Discus 2a 8176
4 Viliam Kubovcik Słowacja Discus 2 7898
19 Piotr Jarysz Polska LS 8 6957
5 Douglas Jacobs USA Discus 2cx 7897
6 Girard Guillaume Francja Discus 2a 7835
7 Jelmer Wassenaar Holandia Discus 7722
3 Jeremy Hood Wielka Brytania LS 8 8135

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 23 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
1 Janusz Centka Polska Diana 2 8160
7 Stefano Ghiorzo Włochy Ventus 2a 7301
2 György Gulyas Węgry Ventus 2a 8147
3 Börje Eriksson Szwecja Ventus 2a 7559
6 John R. P. Coutts Nowa Zelandia ASW 27 7302
4 Giorgio Galetto Włochy Ventus 2ax 7472
10 Steven Raimond Holandia ASW 27 6959
5 Gary Ittner USA Ventus 2b 7380
8 Heimo Demmerer Auatria Ventus 2 7277
9 Georg Theisinger Niemcy ASW 27 7164

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 36 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
4 Stanisław Wujczak Polska ASG 29 7383
9 Gerard Lherm Francja Ventus 2cx 7157
7 Ronald Termaat Holandia Ventus 2cxt 7246.
2 Wolfgang Janowitsch Austria Ventus 2cx 7544
6 Petr Krejcirik Czechy LS 10 7315
8 Stephen Jones Wielka Brytania Ventus 2cxt 7198
1 Philip Jones Wielka Brytania Ventus 2cxt 7746
15 Andrzej Śmielkiewicz Polska Ventus c 6807
5 Alberto Sironi Włochy Ventus 2cx 7377
10 Lubor Kuvik Słowacja Ventus 2cxt 7097
3 Luciano Avanzini Włochy ASG 29 7468

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 22 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
7 Tomasz Rubaj Polska ASW 22BL 8064
6 Holger Karow Niemcy Nimbus 4M 7592
4 Thomas Rendla Czechy ASW 22BLE 8064
9 Anti Lehko Finlandia ASW 22BLE 7460
10 Jean-loc Colson Belgia ASH 25E 7456
1 Michael Sommer Niemcy ASW 22BLE 8491
5 Oscar Goudriaan RPA ASW 22BLE 7972
2 Giorgio Ballarati Włochy ETA 8205
3 Peter Horvey Wielka Brytania Nimbus 4T 8128
8 Jean-Marc Gaillard Francja Nimbus 4M 7486