30 Szybowcowe Mistrzostwa Świata - Rieti

Udostępnij:

FacebookTwitter

Rieti, Włochy, 06-20.07.2008

 

 

W 2008 roku do programu szybowcowych mistrzostw świata dołączono dwie nowe klasy; club oraz klasę światową. Tak duża liczba zawodników uniemożliwiała bezpieczne rozegranie zawodów na jednym lotnisku. Począwszy od 30 mistrzostw zawody podzielone są na dwie części, każda rozgrywana na innym lotnisku,

Pierwszą część rozegrano w Rieti (Włochy) zawodnicy wystartowali w klasach; światowej, club i standard. Po dwóch tygodniach w Lüsse pod Berlinem (Niemcy) rywalizowali zawodnicy w klasach 15 metrowej, 18 metrowej i otwartej

W Rieti wystartowało 101 zawodników z 23 państw a łącznie w obu częściach zmagało się 231 zawodników z 32 państw

 

Rozegrane konkurencje

 

Klasa światowa

 

1) 7.07. konkurencja – trasa 216,1 km, wygrał; Laurent COUTURE, Francja, 87,1 km/h
2) 8.07, konkurencja – trasa 153,2 km, wygrał; Milos DEDERA, Czechy, 90,0 km/h
3) 9.07. konkurencja – trasa 281,0 km, wygrał; Mario SCHUPFER, Austria, 62,0 km/h
4) 10.07. konkurencja – obszarówka 141,2 – 310,8 km, wygrał; Luciano AVANZINI, Włochy, 287,4 km 82,1 km/h
5) 11.07. konkurencja – obszarówka 150,9 – 342,0 km, wygrał; Gelles NAVAS, Francja, 277,9 km, 84,5 km/h
6) 12.07. konkurencja – trasa 305,0 km, wygrał; Mario SCHUPFER, Austria, 84,8 km/h
7) 14.07. konkurencja – obszarówka 183,3 – 460,9 km, wygrał; Herbert ZIEGERHOFFER, Austria, 268,3 km, 82,2 km/h
8) 15.07. konkurencja – trasa 295,4 km, wygrał; FrancisPIN , USA, 69,3 km/h
9) 16.07. konkurencja – trasa 214,1 km wygrał; Luciano AVANZINI, Włochy, 78,0 km/h
10) 17.07. konkurencja – obszarówka 105,1 – 229,0 km, wygrał; Mario SCHUPFER, Austria, 203,6 km, 81,5 km/h
11) 19.07. konkurencja – trasa 260,8 km, wygrał; Gelles NAVAS, Francja, 80,3 km/h

 

klasa club

 

1) 07.07. konkurencja – trasa 286,2 km, wygrał; Gee DALE, Wielka Brytania, 114,2 km/h
2) 08.07. konkurencja – trasa 189,4 km, wygrał; Vittorio PINNI, Włochy, 109,5 km/h
3) 09.07. konkurencja – trasa 342,9 km, wygrał; Kilian WALBROU, Francja, 94,2 km/h
4) 10.07. konkurencja – obszarówka 189,6 – 411,3 km, wygrał; Mathias STURM, Niemcy, 347,0 km, 113,8 km/h
5) 11.07. konkurencja – trasa 315,4 km, wygrał; Werner DANZ, Szwajcaria, 99,5 km/h
6) 12.07. konkurencja – obszarówka 262,5 – 470,2 km, wygrał; Rasmus ORSKOV, Dania, 362,1 km, 119,9 km/h
7) 14.07. konkurencja – obszarówka 182,6 – 446,5 km, wygrał; Gee DALE, Wielka Brytania, 345,6 km, 115,2 km/h
8) 15.07. konkurencja – trasa 368,1 km, wygrał Roman MRACEK, Czechy, 91,3 km/h
9) 16.07. konkurencja – trasa 277,9 km, wygrał; Roman MRACEK, Czechy, 95,9 km/h
10) 17.07. konkurencja – obszarówka 131,4 – 289,2 km, wygrał; Werner DANZ, Szwajcaria, 255,3 km, 102,1 km/h

11) 19.07. konkurencja – trasa 335,6 km, wygrał; Tomasz KROK, Polska, 112,0 km/h

 

klasa standard

 

1) 7.07. konkurencja – trasa 353,9 km, wygrał; Georgio GALETTO, Włochy 140,9 km/h
2) 8.07. konkurencja – trasa 239,5 km, wygrał; Mark ZEGLER, USA 126 km/h
3) 9.07. konkurencja – trasa 403,9 km, wygrał; Jaroslav TOMANA, Czechy 104,1 km/h
4) 10.07. konkurencja – obszarówka 262,7 – 472,0 km, wygrał Bas SEIJFFERT, Holandia 409,2 km, 131,5 km/h
5) 11.07. konkurencja – trasa 377,4 km, wygrał; Sebastian KAWA, Polska 116,3 km/h
6) 12.07. konkurencja – trasa 419,8 km, wygrał; Laurent LEJEUNE, Francja 132,7 km/h
7) 14.07. konkurencja – obszarówka 268,0 – 489,5 km, wygrał; Michael BUCHTHAL, Niemcy 397,6 km, 121,3 km/h
8) 15.07. konkurencja – trasa 475,8 km, wygrał; Juha SORRI, Finlandia 109,7 km/h
9) 16.07. konkurencja – trasa 317,2 km, wygrał; Mario KIESSLING, Niemcy 111,6 km/h
10) 17.07. konkurencja – obszarówka 179,5 – 327,9 km, wygrał; Laurent LEJEUNE, Francja 305,8 km, 115,0 km/h
11) 19.07. konkurencja – trasa 395,7 km, wygrał; Peter SZABO, Węgry 115,6 km/h

 

Pełna lista wyników pod linkiem

Wyniki końcowe - klasa światowa - 16 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
3 Gilles S. Navas Francja PW 5 8948
8 Luca Urbani Włochy PW 5 8186
10 Przemysław Bartczak Polska PW 5 7289
9 Herbert Ziegerhoffer Austria PW 5 7304
4 Jędrzej Skłodowski Polska PW 5 8816
2 Mario Schupfert Austria PW 5 9021
6 Milos Dedera Czechy PW 5 8493
5 Luciano Avanzini Włochy PW 5 8530
1 Laurent Couture Francja PW 5 9038
7 Francois G. PIN USA PW 5 8200

Wyniki końcowe - klasa club - 40 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
9 Tomasz Rubaj Polska Brawo 8300
6 Tomasz Krok Polska Brawo 8473
8 Roman Mracek Czechy Cirrus Std 8402
5 Josef Kožar Słowacja LS 1f 8549
2 Killian Walbrou Francja Cirrus Std. 8817
4 Didier Hauss Francja Cirrus Std. 8664
10 Gerard G. Dale Wielka Brytania ASW 24 8298
1 Matthias Sturm Niemcy Hornet 8852
3 Peter Temple Australia Cirrus Std. 8671
7 Aurel Hallbrucker Austria LS 1f 8408

Wyniki końcowe - klasa standard - 45 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
6 Corrado Costa Włochy Discus 2a 8957
3 Peter Hartmann Austria Discus 2 9183
7 Sebastian Kawa Polska LS 8 8859
2 Mario Kiessling Niemcy Discus 2ax 9200
10 Leigh Wells Wielka Brytania LS 8 8550
1 Michael Buchthal Niemcy Discus 2a 9367
34 Krzysztof Herczyński Polska LS 8 18/15 6307
5 Laurent Lejeune Francja Discus 2a 9023
8 Marc Seretti Francja LS 8 8737
4 Giorgio Galetto Włochy Discus 2a 9046
9 Patrick Gai Niemcy LS 8 8593