32 Szybowcowe Mistrzostwa Świata - Adolfo Gonzalez Chavez

Udostępnij:

FacebookTwitter

Adolfo Gonzalez Chavez, Argentyna, 29.12-20.01.2013

 

 

Dokończenie 32 Mistrzostw Świata zorganizowano w Adolfo Gonzalez Chavez, w Argentynie w klasach standard, club i światowej.

W Argentynie wystartowało 89 pilotów z 23 państw a łącznie podczas 32 Mistrzostw Świata rywalizowało 187 pilotów z 30 państw

 

Jest to ostatni komplet medali w klasie światowej w kolejnych mistrzostwach w to miejsce dołączono klasę dwumiejscową

 

Rozegrane konkurencje

 

klasa standard

 

1) 6.01. wielobok 352,7 km, wygrał; Levin Felipe, Niemcy, 132,3 km, 309 pkt.
2) 7.01. konkurencja obszarowa – 189,0 – 322,5 km, wygrał; Liaugaudas Darius, Litwa, 205,3 km 102,6 km/h, 601 pkt.
3) 8.01. konkurencja obszarowa – 159,5 – 305,3 km, wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 213,2 km, 85,1 km/h, 802 pkt.
4) 9.01. wielobok 366,0 km, wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 317,3 km, 1000 pkt.
5) 10.01. konkurencja obszarowa – 128,0 – 385,8 km, wygrał; Vittorio Pinni, Włochy, 156,4 km, 701 km/h, 532 pkt.
6) 11.01. konkurencja obszarowa – 131,1 – 291,7 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 162,1 km, 62,4 km/h, 593 pkt.
7) 15.01. wielobok 338,5 km, wygrał; Christophe COUSSEAU, FRANCJA, 116,9 km/h, 958 pkt.
8) 18.01. konkurencja obszarowa – 149,2 – 336,4 km, wygrał; Sebastian KAWA, POLSKA, 228,7 km, 88,6 km/h, 833 pkt.
9) 19.01. konkurencja obszarowa – 176,1 – 343,2 km, wygrał; Jan LOUDA, CZECHY, 323,6 km 112,4 km/h, 951 pkt

 

klasa club

 

1) 7.01. konkurencja obszarowa – 110,4 – 263,3 km, wygrał; Tim Kuijpers, Holandia, 218,5 km 84,5 km/h, 832 pkt.
2) 8.01. wielobok 248,5 km, wygrał; Branko Stojkovic, Serbia, 245,1 km, 963 pkt.
3) 9.01. konkurencja obszarowa – 162,8 – 287,0 km, wygrał; Santiago Berca, Argentyna, 233,1 km 84,8 km, 900 pkt.
4) 10.01. konkurencja obszarowa – 152,8 – 339,2 km, wygrał; Branko Stojkovic, Serbia, 192,2 km, 65,6 km/h, 701 pkt.
5) 11.01. konkurencja obszarowa – 126,2 – 269,7 km, wygrał; Louis Bouderlique, Francja, 167,4 km 57,8 km/h, 680 pkt.
6) 15.01. wielobok 319,0 km, wygrał; Louis BOUDERLIQUE, FRANCJA, 98,1 km/h, 1000 pkt.
7) 18.01. konkurencja obszarowa – 158,9 – 380,8 km, wygrał; Roman MRACEK, CZECHY, 193,4 km, 75,9 km/h, 819 pkt.
8) 19.01. konkurencja obszarowa – 163,8 – 373,8 km, wygrał; Santiago BERCA, ARGENTYNA, 311,2 km, 97,1 km/h, 1000 pkt.

 

Klasa światowa

 

1) 7.01. wielobok 116,4 km, wygrał; Crego Eduardo, Argentyna, 116,3 km, 75,0 km/h, 332 pkt.
2) 8.01. konkurencja obszarowa – 85,5 – 208,7 km, wygrał; Petr Svoboda, Czechy, 142,2 km, 55,2 km/h, 401 pkt.
3) 9.01. konkurencja obszarowa – 146,8 – 233,0 km, wygrał; Jędrzej Skłodowski, Polska, 153,7 km, 55,1 km/h, 472 pkt.
4) 10.01. konkurencja obszarowa – 114,4 – 275,7 km, wygrał; Petr Svoboda, Czechy, 147,6 km, 48,6 km/h, 496 pkt.
5) 15.01. wielobok 201,3 km, wygrał; Jędrzej SKŁODOWSKI, POLSKA, 83,0 km/h, 757 pkt.
6) 18,01. wielobok 172,6 km, wygrał; Eric SOUBRIER, FRANCJA, 60,9 km/h, 613 pkt.
7) 19.01. obszarowa – 117,6 – 227,4 km, wygrał; Eduardo CREGO, ARGENTYNA, 200,8 km, 80,0 km/h, 803 pkt.

Filmy z youtube

 

Dzień trzeci

 

Dzień czwarty

 

Dzień piąty

 

Dzień ósmy

 

Dzień  trzynasty

 

Dzień czternasty

 

 

Wyniki końcowe - klasa standard - 25 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
12 Tomasz Rubaj Polska Discus 2a 5329
1 Sebastian Kawa Polska Discus 2a 6102
2 Mario Kiessling Niemcy Discus 2a 6038
8 Jaroslav Tomana Czechy LS 8 5553
23 Michał Lewczuk Polska LS 8 4536.
9 Vittorio Squarciafico Włochy Discus 2a 5505
4 Christophe Cousseau Francja Discus 2 5825
3 Felipe Levin Niemcy Discus 2a 5955
5 Damian Goldenzweig Argentyna LS 8 5759
6 Gonzalo Rivera Argentyna LS 8 5721
7 Patrick Puskeiler Niemcy Discus 2ax 5693
10 Alfred Paul Alfers Holandia LS 8 5385

Wyniki końcowe - klasa club - 41 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
4 Tim Kuijpers Holandia Cirrus Std 6097
24 Tomasz Krok Polska Brawo 5313
3 Roman Mracek Czechy Cirrus Std 6300
7 Erkki Heinonen Finlandia ASW 20 6005
21 Paweł Wojciechowski Polska Brawo 5424
8 Miroslav Cink Czechy Cirrus Std 5978
10 Jeroen Verkuijl Holandia Cirrus Std. 5939
6 Sean Franke USA ASW 20 6068
1 Santiago Berca Argentyna Jantar Std. 2 6415
2 Tobias Geier Australia LS 4 6316
5 Javier Gaude Argentyna Jantar Std. 2 6086
9 Craig Collings Australia LS 4 5951

Wyniki końcowe - światowa - 23 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
3 Jędrzej Skłodowski Polska PW 5 3424
7 Jakub Barszcz Polska PW 5 3329
9 Petr Svoboda Czechy PW 5 3241
8 Luciano Avanzini Włochy PW 5 3293
10 Laurent Couture Francja PW 5 3224
1 Sebastian Riera Argentyna PW 5 3505
2 Jorge Tartara Argentyna PW 5 3492
4 Matias Pasztor Węgry PW 5 3388
5 Eduardo Creco Argentyna PW 5 3385
6 Allan Barnes Australia PW 5 3382