33 Szybowcowe Mistrzostwa Świata - Räyskälä

Udostępnij:

FacebookTwitter

Rayskala, Finlandia, 22.06-06.07.2011

 

 

Pierwsza część mistrzostw to rywalizacja w klasach; club, standard i dwumiejscowej 20 metrowej. Po 58 latach powróciła do programu mistrzostw klasa dwumiejscowa w to miejsce definitywnie usunięto klasę światową. W mistrzostwach wystartowało 96 szybowników z 25 państw. Dość kapryśna pogoda sprawiła iż zanotowano tylko siedem dni z warunkami na wyłożenie konkurencji. Ciekawostka w klasie dwumiejscowej bracia Jones z Wielkiej Brytanii wygrali sześć kolejnych konkurencji, dotychczas podczas mistrzostw świata nikomu się taka sztuka nie udała.

 

Rozegrane konkurencje

 

1 konkurencja 25.06.

 

klasa club, konkurencja obszarowa 150,0km – 345,4km, 2,30 godz, wygrał; Zoltan HAMAR, Węgry 169,7 km, 61,6 km/h, 715 pkt.
klasa standard, konkurencja obszarowa 179,6km – 395,5km, 2,30 godz, wygrał; Dominik JANCIK, Słowacja 231,3 km, 92,5 km/h, 800 pkt.
dwumiejscowe, konkurencja obszarowa 191,7km – 468,1km, 2,30 godz, Wygrali; Steve JONES i Howard JONES, Wielka Brytania, 259,2 km, 74,1 km/h, 1000 pkt.

 

2 konkurencja 26.06.

 

klasa club, konkurencja obszarowa 194,4km – 469,6 km, 3,00 godz, wygrał; Pavel LOUZECKY, Czechy, 284,2 km, 94,1 km/h, 1000 pkt.
klasa standard, konkurencja obszarowa 191,1km – 472,5km, 3,00 godz, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 266,5 km,103,5 km/h, 829 pkt.
dwumiejscowe, konkurencja obszarowa 209,9km – 456,3km, 2,30 godz, wygnali; Steve JONES i Howard JONES, Wielka Brytania 281,9 km, 112,8 km/h, 800 pkt.

 

3 konkurencja 27.06.

 

klasa club, konkurencja obszarowa 181,5 km – 458,9 km, 3,00 godz, wygrał; Thomas Mekle, Niemcy, 265,8 km, 88,6 km/h, 1000 pkt.
klasa standard, konkurencja obszarowa 210,4 km – 482,5 km 3,00 godz, wygrała; Janne Nord, Szwecja, 328,2 km, 109,4 km/h, 1000 pkt.
dwumiejscowe, konkurencja obszarowa 223,7 km – 485,3 km, 3,00 godz, wygrali; Steve JONES i Howard JONES, Wielka Brytania, 299,7 km, 99,9 km/h, 1000 pkt.

 

4 konkurencja 28.06.

 

klasa club konkurencja wielobok 323,5 km, wygrał; Rasmus Orskov, Dania, 96,4 km/h, 1000 pkt.
klasa standard, konkurencja wielobok 348,9 km, wygrał; Sebastian KAWA, Polska, 118,0 km/h, 983 pkt.
dwumiejscowa, konkurencja wielobok 351,9 km, wygrali; Steve JONES i Howard JONES, Wielka Brytania, 122,4 km/h, 950 pkt.

 

5 konkurencja 3.07.

 

klasa club, konkurencja wielobok 323,0 km, wygrał; Pavel Loužecky, Czechy, 62,3 km/h, 799 pkt.
klasa standard, konkurencja wielobok 365,9 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 77,2 km/h, 774 pkt.
dwumiejscowe, konkurencja wielobok 372,4 km, wygrali; Steve JONES i Howard JONES, Wielka Brytania, 367,6 km, 1000 pkt.

 

6 konkurencja 4.07.

 

klasa club, konkurencja wielobok 314,5 km, wygrał; Thomas Mekle, Niemcy, 84,4 km/h, 1000 pkt.
klasa standard, konkurencja wielobok 371,6 km, wygrał; Ronny Lindell, Szwecja, 99,6 km/h, 1000 pkt.
dwumiejscowe, konkurencja wielobok 371,2 km, wygrali; Steve JONES i Howard JONES, Wielka Brytania, 100,7 km/h, 1000 pkt.

 

7 konkurencja 5.07.

 

klasa club, konkurencja wielobok 335,2 km, wygrał; Sean Franke, USA, 96,8 km/h, 1000 pkt.
klasa standard, konkurencja 373,1 km, wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 117,9 km/h, 1000 pkt.
dwumiejscowe, konkurencja 364,9 km, wygrali; Jeremie Badaroux i Marc Seretti, Francja, 123,3 km/h, 985 pkt.

Wyniki końcowe - Klasa club - 38 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Eric Bernard Francja Cirrus Std 6067
6 Pavel Loužecki Czechy Cirrus Std 5758
13 Jakub Barszcz Polska Brawo 5438
8 Josef Kožar Słowacja LS 1f 5630
2 Killian Walbrou Francja Hornet 6050
11 Łukasz Błaszczyk Polska Jantar Std.3 5487
3 Rasmus Ørskov Dania LS 1f 5954
5 Gerard G. Dale Wielka Brytania Libelle Std 5865
4 Valentin Grit Francja Cirrus 5902
7 Thomas Mekle Niemcy Libelle Std 5726
9 Tim Milner Wielka Brytania Cirrus Std 5610
10 Stefan Telkamp Holandia Cirrus Std 5501

Wyniki końcowe - klasa standard - 42 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
2 Sebastian Kawa Polska Discus 5881
7 Frederick Hoyeau Francja Discus 2a 5539
5 Tomasz Krok Polska LS 8 5565
9 Juha Sorri Finlandia Discus 2b 5493
10 Denis Guerin Francja Discus 2a 5467
1 Bert Schmelzer Belgia Discus 2a 5912
8 Tijl Schmelzer Belgia Discus 2a 5493
19 Paweł Wojciechowski Polska Discus 2a 5025
4 Richard Hood Wielka Brytania LS 8 5784
6 Janne Nord Szwecja Discus 2T 5543
3 Jeremy Hood Wielka Brytania LS 8 5836

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowa 20 metrowa - 16 załóg

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
5 Janusz Centka Polska Arcus M 5447
1 Stephen Jones Wielka Brytania Arcus T 6729
5.1 Mikołaj Zdun (drugi zawodnik) Polska Arcus M 5447
4 Jeremie Bodaroux Francja Arcus S 5631
3.1 Michael Rass (drugi zawodnik) Austria ASG 31Mi 5742
4.1 Marc Seretti (drugi zawodnik) Francja Arcus S 5631
7 Andreas Kessler Rumunia Arcus M 5050
2 Antti Lehto Finlandia Arcus M 5858
3 Guido Achleitner Austria ASG 31Mi 5742
1.1 Howard Jones (drugi zawodnik) Wielka Brytania Arcus T 6729
2.1 Nikke Luukkanen (drugi zawodnik) Finlandia Arcus M 5858
6 Tommy Jorgensen Dania Arcus T 5214
6.1 Sferre Eplow (drugi zawodnik) Dania Arcus T 5214
7.1 Ronaki Reith (drugi zawodnik) Rumunia Arcus M 5050
8 Michael Gesell Niemcy Arcus M 4583
8.1 Andreas Gesell (drugi zawodnik) Niemcy Arcus M 4583
9 Jon Eric Lygren Norwegia Duo Discus XLT 4454
9.1 Martin Bjornebekk (drugi zawodnik) Norwegia Duo Discus XLT 4454
10 Aldo Cernezzi Włochy Arcus M 4207
10.1 Elena Fergnani (drugi zawodnik) Włochy Arcus M 4207

Wyniki końcowe - drużynowo

MiejsceKrajWynik
9 Niemcy 5078
5 Finlandia 5672
1 Wielka Brytania 6494
2 Francja 6096
4 Polska 5791
6 Dania 5367
7 Holandia 5360.
10 Litwa 5066
3 Szwecja 5794
8 Brazylia 5157