34 Szybowcowe Mistrzostwa Świata - Puciunai

Udostępnij:

FacebookTwitter

Puciunai, Litwa, 30.07-13.08.2016

 

 

Pierwszą część 34 Szybowcowych Mistrzostw Świata zorganizowano na Litwie. Zawodnicy rywalizowali w klasach; dwumiejscowej, club i standard.

W zawodach wystartowało 111 pilotów z 28 państw

 

Dla naszych zawodników pechowa impreza, po raz pierwszy od ośmiu lat nie udało się wywalczyć medalu dla biało-czerwonych

 

Druga część 34 mistrzostw świata rozegrana w styczniu 2017 w Benalla, Australia

 

 

Rozegrane konkurencje

 

Klasa standard

 

 

1) 31,07, obszarówka 163,300/334,67 km wygrał; Robert SCHRODER, Niemcy, 276,51 km,103,22 km/h, 872 pkt.

2) 2,08, wielobok 364,67 km, wygrał; Louis BOUDERLIQUE, Francja,107,15 km/h, 1000 pkt.

3) 3.08 obszarówka 158,60/329,41 km, wygrał: Felipe LEVIN, Niemcy, 176,40 km 81,49 km/h, 666 pkt.

4) 5.08 wielobok 315,20 km, wygrał; Dennis HUYBRECKX, Belgia, 66,28 km/h, 1000 pkt.

5) 8,08 wielobok 302,64 km, wygrał Oliver SEVRIN, Belgia, 85,52 km/h, 1000 pkt.

6) 11,08 obszarówka 225,02/397,85 km, wygrał; Miroslav CINK, Czechy, 386,63 km, 126,94 km/h, 1000 pkt

7) 12.08 wielobok 460,02 km, wygrał; Pavel LOUZECKY, Czechy, 107,31 km/h, 1000 pkt.

 

Klasa Club

 

1) 31,07 obszarówka 150,94//271,48 km wygrał; Jakub BARSZCZ, Polska, 215,56 km, 83,23 km/h, 836 pkt

2) 2.08, wielobok 315,60 km, wygrał: Riccardo BRIGLIADORI, Włochy, 90,94 km/h, 1000 pkt

3) 3.08, obszarówka 151,75/270,42 km, wygrał G. DALE, Wielka Brytania, 157,15 km, 77,80 km/h, 608 pkt

4) 5.08, wielobok 268,96 km, wygrał; Nico LE ROUX, RPA, 90,95 km/h, 928 pkt.

5) 8.08, wielobok 256,51 km, wygrał; Peter HARTMANN, Austria, 50,97 km/h, 804 pkt.

6) 11.08 obszarówka 198,48/335,40 km, wygrał; Linas MIEŽLAIŠKIS, Litwa, 297,89 km, 99,30 km/h, 1000 pkt.

7) 12.08 wielobok 395,78 km, wygrał; Zsolt SIKET, Węgry, 93,09 km/h, 1000 pkt.

 

Dwumiejscowe

 

1) 31,07 obszarówka 163,11/347,81 km, wygrali: RAMŠAK i POLUTNIK, Słowenia, 254,05 km, 98,23 km/h, 834 pkt.

2) 2.08 wielobok 362,99 km, wygrali: MATKOWSKI i WÓJCIK, Polska, 111,84 km/h, 1000 pkt.

3) 3.08 obszarówka 164,21/328,54 km, wygrali: VERDURA i KOLOMBERO, Argentyna, 192,46 km, 85,91 km/h, 696 pkt.

4) 5.08 wielobok 337,86 km, wygrali; JONES i JONES, Wielka Brytania, 81,16 km/h, 1000 pkt.

5 ) 8.08 wielobok 309,07 km wygrali; DUBOC i ABOULIN, Francja, 83,63 km/h, 1000 pkt.

6) 11.08 obszarówka 228,99/360,11 km, dwie pary uzyskały po 1000 pkt;

JONES i JONES, Wielka Brytania, 359,25 km, 119,75 km/h

DUBOC i ABOULIN, Francja, 359,18 km, 119,73 km/h

7) 12.08 wielobok 461,09 km, wygrali; DUBOC i ABOULIN, Francja, 110,31 km/h, 1000 pkt.

 

Wyniki końcowe - klasa standard - 40 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
17 Sebastian Kawa Polska Discus 2a 4907
8 Vladas Motűza Litwa Discus 2a 5460
1 Louis Bouderlique Francja Discus 2a 5972
6 Bert Schmelzer Belgia Discus 2a 5600
10 Miroslav Cink Czechy LS8 5333
2 Felipe Levin Niemcy Discus 2a 5901
24 Łukasz Błaszczyk Polska Discus 2a 4678
4 Denis Huybrexs Belgia LS8 5662
5 Robert Schröder Niemcy LS8 neo 5643
3 Girard Guillaume Francja Discus 2a 5882
7 Gonzalo Riera Argentyna LS8 5477
9 Jeremy Hood Wielka Brytania LS8 5337

Wyniki końcowe - klasa club - 49 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
3 Riccardo Brigliadori Włochy Cirrus Std 5479
2 Eric Bernard Francja Cirrus Std 5658
4 Henrik A. Breidahl Dania LS4 5475
13 Jakub Barszcz Polska SZD 48 Brawo 5056
9 Josef Kožar Słowacja LS1f 5245
10 Christophe Cousseau Francja Cirrus Std 5228
19 Łukasz Grabowski Polska ASW19B 4872
8 Kristian Roine Finlandia Cirrus Std 5364
1 Jan Rothhard Niemcy LS1d 5696
5 Davide Schiavatto Włochy Cirrus Std 5454
6 Antoine Havet Francja Hornet 5447
7 Sabrina Vogt Niemcy Libelle Std 5412

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowa - 22 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
2 Stefano Ghiorzo Włochy Arcus M 5925
1.1 Laurent Aboulin (drugi zawodnik) Francja Arcus T 6068
3 Stephen Jones Wielka Brytania Arcus T 5919
5 Christoph Matkowski Polska ASG32 Mi 5468
5.1 Łukasz Wójcik (drugi zawodnik) Polska ASG32 Mi 5468
6 Ronny Lindell Szwecja Arcus M 5431
6.1 Gunilla Lindell (drugi zawodnik) Szwecja Arcus M 5431
8 Andreas Kessler Rumunia Arcus T 5289
10 Antti Lehto Finlandia Arcus M 4895
7 Matthew Scutter Australia Arcus T 5314
8.1 Fermanda Jurca (drugi zawodnik) Rumunia Arcus T 5289
3.1 Howard Jones (drugi zawodnik) Wielka Brytania Arcus T 5919
10.1 Nikke Luukkanen (drugi zawodnik) Finlandia Arcus M 4895
9.1 Tommy Jorgensen (drugi zawodnik) Dania Arcus T 4984
1 Julien Duboc Francja Arcus T 6068
2.1 Federico Mangano (drugi zawodnik) Włochy Arcus M 5925
4 Sebestjan Ramšak Słowenia Arcus M 5714
4.1 Erazm Polutnik (drugi zawodnik) Słowenia Arcus M 5714.
7.1 Dylan Lampard (drugi zawodnik) Australia Arcus T 5314
9 Chennig Nielsen Dania Arcus T 4984

Wyniki końcowe - klasyfikacja drużynowa - nieoficjalna

MiejsceKrajWynik
2 Niemcy 833.24
3 Wielka Brytania 823.21
1 Francja 914.06
6 Polska 808.60
4 Czechy 810.64
7 Dania 801.29
5 Włochy 810.02
9 Belgia 797.75
10 Szwajcaria 793.98
8 Argentyna 800.31